مساجد بین راهی استان مرکزی آماده خدمات شبانه روزی به زائران اربعین

۲۰ مهر ۱۳۹۶ مذهبی

دبیر ستاد اربعین استان مرکزی گفت: همه مساجد و نمازخانه های بین راهی استان در آستانه فرا رسیدن ایام اربعین حسینی و به منظور خدمات دهی و رفاه حال زائران به صورت شبانه روزی دایر هستند.

مساجد بین راهی استان مرکزی آماده خدمات شبانه روزی به زائران اربعینمنتظران ظهورمجید عسگری، مدیرکل پدافند غیرعامل و دبیر ستاد اربعین استان مرکزی  در جلسه ستاد اربعین حسینی در سالن جلسات استانداری مرکزی برگزار شد گفت: تاکنون جلساتی برای حضور زائران به کربلا برگزار شده که دستگاه های استان مرکزی نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با انجام وظایف محوله بیان کردند.

 

وی افزود: مساجد بین راهی از جمله مساجد مهاجران، توره، رباط میل و نهرمیان باید در مدت اعزام زائران به کربلا آماده ارایه خدمات شبانه روزی به زائران و با تبلیغات اسلامی، کانون های فرهنگی هنری مساجد، امور رسیدگی به مساجد و فرمانداری هماهنگ باشند.

 

عسگری اضافه کرد: ستاد مدیریت مراسم اربعین استان مرکزی با برپایی بیمارستان صحرایی و اعزام تیم های پزشکی و همچنین اعزام شهردار معین به مهران در راستای تقویت خدمات بهداشتی و شهری ایفای نقش می کند.

 

دبیر ستاد اربعین استان مرکزی افزود: حمام هوشمند کم مصرف از سوی استان در عمود۷۵۱ برای استفاده حضور زائران حسینی در کربلای معلی نصب می شود.

 

مدیرکل پدافند غیرعامل گفت: کمیته های شش گانه جهت برگزاری همایش پیاده‌روی اربعین حسینی در استان مرکزی تشکیل شده لذا همت همه مسئولان را برای برگزاری هر چه باشکوه تر و خالی از هر گونه کم کاری و عدم هماهنگی ها را می طلبد.

 

در این جلسه مفرر شد تمام اتباع بیگانه ازمرز خسروی و شلمچه تردد داشته باشند، محل استقرار نمارخانه های بین راهی و موکب های استان مرکزی مشخص شد، درمانگاه های ابراهیم آباد، مالک آباد و نهرمیان جهت ارائه خدمات پزشکی به زوار دایر و هماهنگ باشند.

 

همچنین چاپ و توزیع پوستر و بروشور های راهنمای زائر به جمعیت هلال احمر و توزیع زیارت اربعین و هماهنگی با مساجد بین راهی به دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی واگذار شد.

 

در این نشست نسبت به هماهنگی‌های لازم برای تامین نیازمندی‌ها و نحوه استفاده از مشارکت مالی و تدارکاتی دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌های استان مرکزی به عمل آمد.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم