قوای انسان باید ابزار حرکت به سوی بندگی الهی باشد

۲۱ مهر ۱۳۹۶ مذهبی

آیت‌الله قرهی گفت: شناخت قوای وجودی باید ابزار حرکت انسان به سوی بندگی الهی باشد در غیر این صورت دانسته‌های شخص می‌تواند حجاب بزرگی برای سقوط او باشد.

قوای انسان باید ابزار حرکت به سوی بندگی الهی باشدمنتظران ظهورآیت‌الله روح‌الله قرهی موسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) در جلسه درس اخلاق که در این حوزه علمیه برگزار شد، گفت: انسان برای رسیدن به بندگی الهی باید قوای وجود خود را بشناسد.

وی افزود: شناخت قوای وجودی باید ابزار حرکت انسان به سوی بندگی الهی باشد در غیر این صورت دانسته‌های شخص می‌تواند حجاب بزرگی برای سقوط او باشد.

آیت‌الله قرهی اظهار داشت: زمانیکه انسان نسبت به قوای وجودی خود آگاهی درست و صحیح پیدا کرده و بر اساس آن عمل و حرکت کند هرچه جلوتر برود به فقر و هیچ بودن خود مقابل خداوند بیشتر شناخت پیدا می‌کند.

موسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) ادامه داد: برای این آگاهی درست و عمل به آن ما باید از امام پیروی کنیم که آگاهی و چگونگی و میزان عمل را به ما نشان می‌دهند.

وی با بیان اینکه یکی از همین قوا نفس است، گفت: شناخت نفس بسیار اهیمت دارد چراکه نفس انسان زشتی و گناه را برای او زیبا و ثواب جلوه می‌دهد که شخص را به سوی غیرخدا ببرد.

آیت‌الله قرهی با بیان اینکه انسان عاقل احتیاط می‌کند، ابراز کرد: تا زمانی که دست شما در دست ائمه معصوم(ع) نباشد باید احتیاط کنید.

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم