خانه دار شدن ۷۴۱ خانواده با دو معلول در خراسان رضوي

۲۷ فروردین ۱۳۹۷ مذهبی

مدیر دفتر مشارکت های مردمی حساب ۱۰۰ امام (ره) بنیاد مسکن خراسان رضوی گفت: ۷۴۱ خانواده دارای بيش از ۲ معلول تحت پوشش بهزیستی در استان خانه دار شدند.

به گزارش مرکز روابط عمومی بنیاد مستضعفان، محمدرضا شافعی  افزود: از سال ۱۳۹۳ با امضای تفاهم نامه ای بین انجمن خیران مسکن ساز ، ادارات راه و شهرسازی ، بهزیستی ، بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان ، مقرر شد مسکن خانواده های دارای بيش از ۲ معلول تامین شود.

مدیر عامل انجمن خیران مسکن ساز خراسان رضوی افزود: یک برنامه پنج ساله برای اجرای اين طرح تدوین شد و سهمیه خراسان رضوی ۷۴۱ خانوار بود که از این عده ۲۸۵ خانوار روستایی و ۴۵۶ خانوار شهری هستند.

شافعی افزود: براساس این تفاهم نامه به هر خانواده دارای ۲ معلول به بالا ساکن در شهرهای بیش از ۲۵ هزار نفر جمعیت ۳۲۰ میلیون ریال ، خانواده های ساکن در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت ۳۰۰ میلیون ریال و به خانواده های ساکن در نواحی روستایی ۱۸۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض پرداخت شد.

وی افزود: در کنار کمک های بلاعوض ، تسهیلاتی نیز از محل طرح های مختلف توسط نهادهای دخیل در این تفاهم نامه به خانواده های دارای ۲ معلول به بالا داده شد تا بتوانند خانه های خود را بسازند.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز خراسان رضوی با اشاره به آخرین وضع ساخت مسکن خانواده های دارای ۲ معلول به بالای استان گفت: هم اینک ساخت همه خانه های مربوط به روستاها در این طرح به اتمام رسیده و پنج درصد از خانه های مربوط به شهرها در این طرح آخرین مراحل ساخت خود را می گذرانند.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم